SERVIS JÍZDNÍCH KOL, KOČÁRKŮ A KOLOBĚŽEK DOČASNĚ UZAVŘEN !!!

Kategorie

OPRAVA POŠKOZENÉHO ŘETĚZU

Špatné zařazení, s tím spojené šlápnutí do pedálů přílišnou silou; křížení řetězu (např. zařazen velký převodník a na pastorcích velké kolečko); cizí předmět namotaný do řetězu, případně převodů; již poškozený řetěz - všechno možné důvody k přetržení či poškození řetězu do takové míry, že se z jízdního kola stává koloběžka, či odrážedlo.

Možný postup:

a) prohlédnout poškozený řetěz pokud možno článek po článku. Předejdeme tím dalším problémům během následné jízdy.

b) řetěz při nýtování raději nenasazujeme na převodníky, nebude příliš napnutý a montáž bude o něco snadnější,

c) v případě, že nevozíte rychlospojku na řetěz, je potřeba roznýtovat řetěz za místem poškození tak, že proti sobě bude vnitřní a vnější článek. Zde pozor! Čep článku se snažte nevylisovat celý. Nechte jej částečně usazený ve vnějším článku. Spojení pak půjde snadněji. Při spojování je potřeba se snažit, aby čep byl nýtován kolmo do článků a oba jeho konce vyčnívaly stejnoměrně. Po spojení obou konců řetězu je vhodné jej „rozhýbat“. Stačí místo spojení párkrát prohnout ve všech směrech. Řetěz by měl poté lehce povolit a hýbat se volně.

d) kdo vozí rychlospojku, roznýtuje řetěz tak, aby proti sobě zůstaly vnitřní články. Nasadíme spojku a zatáhneme za spojované konce řetězu od sebe, aby se čepy spojky správně usadily v drážkách.

e) řetěz protočíme a zkontrolujeme, zda správně sedí na zubech pastorků a převodníků.


Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. Eviduje-li poplatník v daném pokladním místě tržby v běžném režimu.

Pečujeme o weby