SERVIS JÍZDNÍCH KOL, KOČÁRKŮ A KOLOBĚŽEK DOČASNĚ UZAVŘEN !!!

Kategorie

VELETRH FOR BIKES, PRAHA, 1-3. 4. 2016. Presentace značek ISAAC, FFWD, Selle San Marco, ALÉ

Rozhodnutí o účasti zástupců našeho obchodu BS Bike na letošním veletrhu cyklistiky For Bikes padlo již v době, kdy jsme se dohodli na spolupráci, propagaci a prodeji značek z portfolia společnosti Sport Import s.r.o.

Příprava na veletrh začala již koncem loňského roku. Vzhledem k tomu, že Sport Import je velmi mladá značka, prakticky bez zkušeností s propagací na akcích tohoto rozměru (For Bikes, bohužel pro Brňáky, se stává celorepublikovou presentací cyklistiky), bylo nutné zjistit co nejvíc informací a promyslet vše do nejmenších detailů. Od přihlášení, reservace plochy, ubytování, oslovení výrobců k spoluúčasti, vyřízení povolení k vjezdům, vstupům, zajištění firmy na montáž nosné konstrukce, výrobu stánku, reklamních bannerů, logistiku při samotné montáži stánku, jeho rozložení, dovybavení, zajištění a domluva lidí (nás), občerstvení a v neposlední řadě přepravy toho všeho z Brna do Prahy a zpět.
Ve čtvrtek v 9 hodin, den před oficiálním otevřením bran výstaviště pro veřejnost, jsme na ploše cca 30 m2 začali budovat stánek. Vše probíhalo bez komplikací až do doby, než moje maličkost dostala hlad, který byl zásadní příčinou následných „kopanců“ (špatně navrtané díry pro držáky kol, zlomený nebozez, vrtákem zásek do laku pódia a další „maličkosti“). Nakonec vše dopadlo a obešlo se hlavně bez újmy na zdraví. Příprava ukončena v 16 hod. 

První vystavovací den připadl na pátek 1.dubna.

Apríl o malé návštěvnosti nikdo nepoužil, nikdo by mu to neuvěřil. 15 minut po otevření veletrhu byla návštěva taková, že se vkrádala otázka: „Chodí vůbec někdo do práce?“ Na stánku jsme se presentací značek zájemcům prakticky nezastavili až do oficiálního ukončení veletržního dne. V mých očích byl největší zájem o značku Selle San Marco. Zejména z řad starších cyklistů, kteří tuto klasiku mezi výrobci sedel znali a neskrývali překvapení z existence značky. V designu nejvíce přitahovalo oči kolemjdoucích chytlavé oblečení ALÉ a nezaostávala ani kola Isaac. Co mne překvapilo a následující dny se opakovalo, byl nebývalý zájem o triatlonový speciál Isaac Muon. Zaujal nejen propracovaným designem, ale i cenou (160 tis. na Dura Ace Di2). Bylo ovšem nutné upozorňovat, že majitel uvedeného skvostu vyměnil zapletená kola Shimano RS01 za výrazně kvalitnější a současně dražší FFWD F9R. První dva dny nás poctil svojí návštěvou i zástupce FFWD Ismael Kip (International sales manager), s nímž jsme se setkali již na podzim v Nizozemí, během naší návštěvy továrny FFWD. Ismael (mimo jiné velmi veselý chlapík, jen já bych se měl konečně naučit mluvit anglicky) byl tak překvapen designem stánku Sport Import, že měl za to, že pódia pod kola Isaac jsou přímo od výrobce značky. 

Druhý den se nesl v duchu prvního, jen návštěvníků bylo více.

Zvýšil se zájem o Isaac a hlavně o zapletená kola FFWD. A začalo se i prodávat….oblečení ALÉ. V občasných chvílích, při cestě na WC, nebo jídlo, jsem měl možnost přesvědčit se, že veletrh začíná být více zaměřen na presentaci výrobků, než tržnicí. A těch Brňáků! Potěšilo mne setkání s některými zákazníky našeho obchodu. Opět přitahoval značnou pozornost Muon. Neměl jsem ani tucha, kolik lidí jezdí časovku, nebo dělá triatlon. Konec druhého dne byl klidnější. Přeci jen se nejedná o veletrh Eurobike, kde Vám nestačí ani dva celé dny na projití všech pavilonů. Večer ještě následovalarozlučka s Ismaelem Kipem večeří, českým pivem a českými ženami.
Neděle a závěrečný den výstavy. Sluníčko, teplo, pohoda. O dost méně návštěvníků, ale nějaké dresy ALÉ budou přeci jen dělat radost novým majitelům. Isaac byl stále v kurzu. Dokonce se objevil vážný zájem o model Element SL, který byl narychlo upraven ke zkoušce. Také byl větší prostor k prohlídce ostatních stánků. Bohužel jsem po třech hektických dnech neshledal nic tak echt, abych nad tím zůstal paf (vyjma helmy Abus Tec-Tical, která mi fakt sedne). Tentokrát nás svojí návštěvou poctil sám majitel značky Author, pan Havlena. A rozhovor to byl více než zajímavý. 

Veletrh byl tedy u konce a následovalo balení. To jsme s rutinou provedli během slabé dvou a půl hodinky, takže před osmou hodinou jsme mohli vyrazit směr domov.

Výroba „pódií“ a zázemí, reklamního banneru, zajištění dodávky na přepravu, všech možných povolení, domluva ubytování, montáž / demontáž samotného stánku, to vše probíhalo bez zásadnějších zádrhelů. Čtyři dny strávené kolem dění na veletrhu byly sice hektické, ale překvapivě v pohodě. Co přinese presentace značek, ukáže až čas. Pocit z akce za mne celkově kladný.

Záměrně jsem neuváděl jména všech, co se „motali“ kolem stánku Sport Import, abych je mohl vyzdvihnout závěrem. Mé díky si zaslouží - majitelé společnosti Sport Import, manželé Janouškovi; výrobce pódií a zázemí Ondra Kaplan; Michal Kupský za BS Bike; Filip Ptáčník za BICI Sport (těš se na Brno!); ženy dodatečně, nechtěně vtažené do žáru veletrhu, jimž patří navíc velké díky - Jana (od Michala), Monika (ode mne); další vtažený človíček, pomoc při demontáži a současně „chodící“ reklama Sport Importu - Roman (moje krev).


Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. Eviduje-li poplatník v daném pokladním místě tržby v běžném režimu.

Pečujeme o weby