SERVIS JÍZDNÍCH KOL, KOČÁRKŮ A KOLOBĚŽEK DOČASNĚ UZAVŘEN !!!

Kategorie

Podzimní cyklostezkou z Kadaně do Klášterce

Máte rádi rodinné toulky na kole? Nejen v Ústeckém a Karlovarském kraji jsou vyhledávané cyklostezky podél řeky. Dnes se podíváme na nenáročnou cyklostezku z Kadaně do Klášterce nad Ohří, kterou zvládnou i malé děti.

Cyklostezka, vybudovaná v roce 2008, měří cca 8km. Kopíruje řeku Ohře a její terén je mírně členitý. Nečekejte zde žádnou nudnou rovinku, ale stoupání i klesání do krátkých mírných kopečků. Cesta je převážně sypaná štěrkem.

Začít můžete v Kadani na Nábřeží Maxipsa Fíka. Určitě zaujme nově zmodernizované území u řeky Ohře. Na své si tu přijdou i děti, pro které je zde vybudováno interaktivní hřiště. Přejíždíme unikátní ocelovou lávkou na most, který spojuje oba dva břehy řeky. Po kratším stoupání sjíždíme již přírodou k řece. Na mnoha místech jsou u cesty vybudovány odpočívadla. Cesta vede spíše lesem, kde je příjemný chládek. V půlce cesty přejíždíme po lávce Donínský potok. Podzim zde hraje všemi barvami (my jsme ji projížděli právě na podzim), cestou potkáváme i pěší turisty. Stezka do Rašovic je už členitější, ale nenáročná. V Rašovicích přejíždíme moderní most a užíváme si výhled do krajiny. Za mostem odbočujeme doleva do Klášterce nad Ohří. Tady je již pěkná rovinka podél řeky až k železničnímu mostu. Zde si můžete vybrat, zda pojedete na nádraží do města, nebo se vlevo vydáte stezkou až do zámeckého parku. Doporučuji navštívit zdejší park i zámek. U zámku naše cykloprojíždka končí.

Strávili jsme na kole pěkné odpoledne a cestu zvládla i naše pětiletá dcera. Nazpět do Kadaně se můžete vydat buď cyklobusem, vlakem s přestupem v Prunéřově, nebo opět na kole. Na kole se dá dojet i po silnici, na druhé straně řeky.


Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. Eviduje-li poplatník v daném pokladním místě tržby v běžném režimu.

Pečujeme o weby