SERVIS JÍZDNÍCH KOL, KOČÁRKŮ A KOLOBĚŽEK DOČASNĚ UZAVŘEN !!!

Kategorie

EUROBIKE 2013

Třetí návštěva v řadě na největším veletrhu světa zaměřeném na cyklistiku a vše kolem ní.

Třetí hledání toho, co opravdu nového výrobci objevili a vyrobili. Něčeho, co zahýbe světem kol. Něčeho, z čeho budeme hotoví, omráčení, prostě paf. Paf jsem byl hned od počátku. Ze skutečnosti, že hospodářská recese soustavně omílaná médii se buď netýká světa kol, nebo Německa. Ve 14 halách víc vystavovatelů než minule. Vystavovatelů, kteří ve světě cyklistického byznysu něco znamenají, nebo chtějí znamenat. A těch návštěvníků! Kolony aut už před výstavištěm, v areálu kolony elektrokol k dispozici nejen na otestování. Jako každý rok nepřeberné množství jídla, pití, záchodů, prospektů, stánků, vlajek, úsměvů, foťáků a hlavně…….kol, kol, kol.

Přesto jsem převratného osobně nenašel. Ono to za jeden den není úplně lehké.

Projít poctivě všechny pavilony, na to bude potřeba tak dva tři dny. Pozitivní ale je, že výrobci opět prosazují víc barev. Víc výrazných barev. U silničních kol se jedná o standart, ale na MTB kolech v posledních letech převládala hlavně bílá. Teď to budou barvy, plno barev. A také na doplňcích a textilu. Vesměs konzervativní Čech tento trend bude trávit delší dobu, ale…… Co je (v mých očích) méně pozitivní, to je větší rozšíření elektronického pohonu u sportovněji laděných horských kol. Jestli se tato „disciplína“ ujme, ukáže čas a schopnost výrobců nás ještě víc rozmazlit. Jiná stránka elektropohonu je ovládání řazení, tlumičů a vidlic. Na silničních sadách již osvědčeno. Na horských kolech stále vychytáváno. Jinak je většina staronových věcí spíše „laděna“ do úplné dokonalosti, designové i kvalitativní. Na rámech je při jeho vývoji myšleno na každý detail. Cílem je určitě co nejnižší váha, při co nejvyšší tuhosti. Také celková přitažlivost kola. Někdy se jedná o opravdu funkční umělecká a technická díla (osobní omráčení - silniční Pinarello; ucelená řada velikostí freeridového mtb od Comencall; cestovní kola zn. Electra; titan v podání Nevi). Neměl bych zapomenout ani na dříve hodně okrajové a bikovým dobrodruhem Honzou Kopkou propagované snowbiky. V nabídce je měl na stánku snad každý větší výrobce.

Samostatnou kategorií a do hoooodně blízkých sezón jasný prodejní artikl, jsou horská kola s průměrem ráfku 27,5“.

Každý výrobce zabývající se MTB je má, přímo by je měl mít, v nabídce. Např. Specialized, Scott a Rocky Mountain vyškrtli ze svého seznamu průměr 26“. O staronovém (opět nic nového pod sluncem) rozměru je psáno již v jiném článku (http://www.bs-bike.eu/novyprumer-rafku-horskych-kol-a305). Hlavní uplatnění, dle vystavených exponátů, je v celoodpružených kolech. Zde je výhoda v možnosti použít vyšší zdvihy (enduro, AM a freeride kola).

Někde jsem se dočetl, že na západě za letošní rok stoupl prodej kol o několik procent. To je dobře. Nahrávají tomu zvyšující se náklady na automobilový provoz a doufejme také uvědomování si lidí, že náš životní styl není úplně košer. Jen nevím, jestli to není spíš věc bližší západu Evropy. Už když se člověk dozvídá, jaké možnosti tam mají pracující lidé využívající kolo na cesty do zaměstnání. A že to nemá nic společného s Eurobikem? Vždyť je zde řeč o kolech a tento veletrh je o kolech.

Fota: http://brizajura.rajce.idnes.cz/Eurobike_2013/#


Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. Eviduje-li poplatník v daném pokladním místě tržby v běžném režimu.

Pečujeme o weby