SERVIS JÍZDNÍCH KOL, KOČÁRKŮ A KOLOBĚŽEK DOČASNĚ UZAVŘEN !!!

Kategorie

TEST Agang, Bike Arena Netroufalky, 4.května 2013

Místo testování, mezi bikery technického ježdění zvaná Netro, bylo den před ježděním celodenně zkrápěno deštěm.

Naštěstí teplo, stromy klenoucí se nad cestami a sobotní sluníčko nedovolilo půdu úplně podmáčet. K testu nám výrobce, společnost Universe Agency spol. s.r.o., zapůjčil 14 kol od enduro (Cult, Trinity), přes freeride (Ninja 2.0, 3.0) po DH stroje (modely DH, DHT). Z naší strany se jednalo o první test značky, takže se k nejistotě způsobené počasím, přidala nejistota o zájem strany lidí. Přeci jen komunita jezdců tzv. graviti disciplín je více uzavřená, semknutá, méně početná. Zřejmě bychom do takového testu vůbec nešli, nebýt toho, že Ondru (Štolfu, spolumajitele BS Bike) ježdění z kopce baví úplně nejvíc.

Navíc je Agang zajímavě se vyvíjející značka, která navíc vloni přišla s downhill modelem DH Team, vybaveným vidlicí ROCK SHOX Boxxer WC s 20 mm pevnou osou a zdvihem 200 mm, vzduchovým tlumičem ROCK SHOX Vivid Air R2C 240 / 76 mm (zadní stavba 200 mm), řazením Sram X9, bržděním od AVID Elixir 5 WH a o jistotu vedení stopy se starají pláště MAXXIS High Roller 26" x 2.50" UST. Váha stroje? 16,5 kg! Kolo jsme na krámě pro jistotu ještě převážili a......... sedí to.

Počasí se tedy v sobotu umoudřilo a na jedné z mnoha pasáží se dalo jezdit poměrně bezpečně. Rideři, kteří se během dne sešli, byli natolik zkušení, že věděli jaké stopy zvolit. O co byl největší zájem? DHT. Zde sumář názorů na nejvytěžovanější bike: tlumič - vyladit dle potřeby, bude bez chyby; váha - příjemné plus při tlačení, příjemnější ovládání, jezdec se neunaví tak rychle; cena - vyměnit pár doplňků, které budou dostačující pro jezdce, a bude hodně zajímavá; celkový dojem, projev v "záběru" - negativa nezaznamenána. Samozřejmě se půjčovali i ostatní modely. Překvapivý zájem byl o řadu Cult, kterého jsme původně ani nechtěli brát. K jeho využití přispívalo i okolí vhodné na tento druh ježdění. Menší výtka od všech co testovali freeride Ninja 2.0 směřovala na zvolenou vidlici. Nutno dodat, že se jedná o bika na "tvrdé" zacházení s cenovkou kolem 35 tisíc. Pro nového zájemce o tento styl ježdění tedy slušná volba. K závěru nezahálela ani Trinity. Vedle komfortního 140mm zdvihu, se k ženám hodí i po stránce designu.

Oficiálně jsme začali balit v šest hodin, ale někteří ještě jezdili. Tak si Ondra nechal k ruce sjezďáky a zůstal. Shodli jsme se, že by nebylo špatné test ještě letos zopáknout. Uvidíme .........


Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. Eviduje-li poplatník v daném pokladním místě tržby v běžném režimu.

Pečujeme o weby