SERVIS JÍZDNÍCH KOL, KOČÁRKŮ A KOLOBĚŽEK DOČASNĚ UZAVŘEN !!!

Kategorie

JEŽDĚNÍ NA RYCHLEBECH, ANEB LEHKÉ TESTOVÁNÍ NAŠEHO ZBOŽÍ

Oba tvoříme BS Bike, oba jezdíme na kole, přesto děláme každý tak trochu něco jiného. Ondrovo království je dílna, moje prodejna; Ondra jezdí z kopce, já nahoru/dolů; Ondra sedlá CTM Mons 1.0, já GT Zaskar Carbon 9R Expert.

Protože užíváme značky kol, které současně nabízíme na krámě, tak není od věci se s Vámi podělit o postřehy spojené s jízdou na těchto produktech.

Ondra svého sjezďáka od CTM (http://www.ctm.sk/model/full/mons-1-0/) sedlá již od jara, a to jen s menšími úpravami na postu řídítek (širší a větší prohnutí od Kore Torsion) a plášťů (Maxxis Minion DH 26x2,5). Prodloužený víkend na konci září využil k třídennímu ježdění v areálu Bikeparku Kouty nad Desnou. Ondra o letos nové trati/ích: dlouhá rychlá s pomalejšími pasážemi, spíš hlína a kořeny, než kameny, skoky, klopenky, zábava. Ke kolu: dobrá cena, pěkný design, na jeho postavu (190 cm)optimální geometrie rámu. Výtka směřuje na pláště Schwalbe Muddy Mary 2,5" ochuzené o odolnější butylovou výztuhu. A také by nebylo od věci dát o řadu vyšší tlumič, ale to už zasahujeme do řady Mons 2.0. Jízdní vlastnosti kola: výhody spatřuje hlavně v aktivitě zadní stavby pod bržděním a geometrii rámu vzhledem k jeho postavě a stylu ježdění.

Já sedlám karbonový GT na 29“ kolech také od jara a menší úpravy se nevyhnuli ani jemu.

Místo ne moc praktických bílých gripů přistály na kobaltových Syncrosech průhledné, pohodlné madla od Meridy. Sedlo WTB nahradila klasika Fizik Gobi, které vozím již čtvrtým rokem (nač měnit). Bezdušový systém od Joe´s parádně padnul do ráfků DT Swiss X470 pod stávající pláště Maxxis Aspen 29x2,1. Společně s Ondrou a pár kamarády jsme bydleli v Lipová – Lázně, ale jezdili jsme opačným směrem než jezdí DH rideři. Zaskotačili jsme si na Rychlebských stezkách a okolí. Vloni už jsem tady jezdil na identickém, ale 26“ Zaskaru Carbon Expert. O tratích: pro mě klasika, kameny, kořeny, úzké pěšiny, široká šotolina, nebo lesní asfalt, sjezdy, výjezdy, hodně technických pasáží. Ke kolu: kvalitní, komfortní rám se sportovní geometrií, pěkný design, velmi solidní chod vidlice, spolehlivé řazení, bezdušový systém drží a tlumí, neskutečná výdrž řetězu od KMC. Výtka k o něco menší tuhosti výpletu, možná by nebyla od věci pevná osa u přední vidlice, ostřejší brzdy. Jízdní vlastnosti kola: rychlé (hlavně z kopce), pohodlné, drží při zemi i ve velmi prudkých a technických stoupáních, překonávání překážek a průchodnost terénem velké plus.

Při ježdění jsme užívali a užíváme doplňky, které samo sebou také nabízíme na krámě. Ondra kraťasy FOX Demo Short , rukavice ANSWER Team 3, helmu Dainese, funkční triko CRAFT Warm. Já přilbu SELEV Matrix, rukavice Lake Raceponožky SENSOR, funkční triko Sensor Coolmax Freshbrýle UVEX Gravicvestu CRAFT Performance Light.

Březina Jiří / Štolfa Ondřej


Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. Eviduje-li poplatník v daném pokladním místě tržby v běžném režimu.

Pečujeme o weby