SERVIS JÍZDNÍCH KOL, KOČÁRKŮ A KOLOBĚŽEK DOČASNĚ UZAVŘEN !!!

Kategorie

TEST ELEKTROKOL

Testování kol na elektriku značky APACHE dne 8.5.2013 v Brně Pisárkách

Šňůru testování zakončujeme zřejmě nejprogresivněji se rozvíjejícím cyklistickým „odvětvím“ - elektro koly. Příprava na testovací den byla asi nejvíc problémová ze všech tří „testovaček“. Zřejmě za to mohl zvýšený zájem prodejců o zápůjčky kol a také úprava postupu půjčování. Začátkem roku jsme měli přislíbenu většinu z více jak 20 modelů značky, nakonec zůstalo u pěti kusů a tří z naší prodejny. Ty jsme nakonec nepoužili, vzhledem k velmi nepříznivé předpovědi počasí. Naštěstí satelitní odhad deště snad poprvé zklamal a celou sváteční středu bylo nádherně. A předně můžeme říct, že pět modelů Apache stačilo. A co víc, absolutně největší zájem byl paradoxně o model, který jsme domluvili až dodatečně. Jedná se o cenově nejdražšíhoApache Hawk A5 29“ se špičkovým motorem Bosch. Toto horské elektrokolo přitahovalo zraky snad každého chodce, či cyklistu projíždějícího po cyklostezce kolem muzea Pavilonu Anthropos. Hawk byl testován i sportovně „vyšvihanými“ cyklisty, kteří měli v nohách určitě podobnou dávku wattů jako motor Bosch. Druhé nejzkoušenější bylo opět horské kolo, a to Apache Everest. Zde poukazovali zájemci na vzhled kola, které díky uložení baterie vůbec nepřipomíná elektrokolo. Často si baterii zaměňovali za lahev. S nadšením si starší ženy zkoušely dámský model Elady Nexus s velmi nízkým nástupem, který je umožněn velmi designově zajímavým rámem. A jak už to tak bývá, největší zájem, zejména poskytování informací, byl k závěru testování. Došlo i na vyzkoušení si levnějšího modelu v nabídce značky - dámského El Eca 6-sp. Nesmíme opomenout poslední zkoušené kolo, opět dámské, masivně vyhlížející Apache Elektra. Toto kolo vypadá sice mohutně, ale je poháněno stejnosměrným bezkartáčovým motorem, který napájí velmi kvalitní Li-Pol baterie.

Závěrem můžeme potvrdit již několikrát řečené, elektrokola táhnou. Jedná se určitě o vhodnou alternativu dopravy do zaměstnání. Zejména v případech, kdy nemá pracující kde smýt pot po jízdě. Pomoc k pohybu lidem zdravotně hendikepovaným. Jak se několikrát v poslední době potvrdilo - rehabilitační náčiní po úrazech. Pro starší osoby, které nechtějí jen sedět doma a čekat…… V tomto vidíme hlavní přínos elektropohonu na jízdních kolech.

Děkujeme tímto firmě BP Lumen, jakožto výrobce značky Apache, za poskytnutí testovacích modelů. Městskému úřadu Brno střed za bezproblémové poskytnutí místa testu.


Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. Eviduje-li poplatník v daném pokladním místě tržby v běžném režimu.

Pečujeme o weby