SERVIS JÍZDNÍCH KOL, KOČÁRKŮ A KOLOBĚŽEK DOČASNĚ UZAVŘEN !!!

Kategorie

TESTOVÁNÍ HORSKÝCH KOL ZNAČKY GT, 13.4.2013

Našemu prvnímu pokusu o testování kol předcházely zejména obavy o počasí. Letošnímu jaru se jaksi nechce ven. Celý týden bylo klasické aprílové - středa déšť / pěkně, čtvrtek slunečno, pátek déšť, sobota….? Nakonec nebýt nárazového větru a krátké přeháňky, tak na sluníčku bylo báječně a i teplota byla příjemná.


Před desátou hodinou jsme u Pavilonu Anthropos v Brně Pisárkách rozdělali party stan s logy značky GT, nějaké vlajky, stojany, sehnali jsme zapomenutý stolek (čímž děkujeme provozovatelům Kavárny v muzeu) a mohli vykládat testovací flotilu kol.

Celkem bylo zapůjčeno 14 biků, ve velikostech od cca 18 do 22“. A protože se nejednalo o žádné levné kousky, byla kontrola dotažení některých součástí, hlavně řídítek a představců, na místě. Nedělalo by dobrotu, kdyby se nějaký zájemce o svezení na GT, svezl do nemocnice. Navíc jsme vytyčili testovací okruh v přilehlých lesích mezi Pisárkami, Bike arénou Netroufalky a ulicí Vinohrady, který byl poměrně fyzicky i technicky náročný (jak nám dosvědčili někteří cyklisté). Všechny testovací kola začali přitahovat pozornost kolemjdoucích ještě před jejich seřazením do stojanů. Určitě se bylo na co dívat a co zkoušet: cenově dostupný full na devětadvacítkách Sensor 9R Pro, vysokozdvihový AM bike Force 1.0 a 2.0, závodní legenda Zaskar (výběr mezi hliníkovou verzí Elite 29a karbonovým Zaskar Carbon 29 Expert) a zřejmě nejvíce pozornost poutající a testovaný Zaskar Carbon 100 9R Expert (bohužel v oficiální katalogové nabídce řada Expert nefiguruje, odkaz je na model Pro).


I přesto, že jsme na místě neměli úplně jasně uvedeno, že se jedná o testování kol (což do budoucna musíme napravit), tak se zájem zvyšoval s přibývajícími hodinami.

Dokonce někteří kolemjdoucí chtěli, abychom kola do budoucna půjčovali za poplatek na vyjížďky. Měli za to, že jsme půjčovna jízdních kol. Trošku drahé svezení se po cyklostezce. Převažovali ovšem cyklisté, kteří sami na horském kole přijeli, nebo jezdí. Ti, co objeli náš testovací okruh na 29“ kolech se nestačili divit, co velké obruče a zejména karbonový rám (a zadní tlumení) v těžkém terénu dokážou. Tito potvrdili mnohokráte naznačované (a zatím mezi většinou bikerů stále nedoceněné) výborné vlastnosti kola v prudších stoupáních (o průjezdnosti terénem nemluvě). A že by někomu vadili zatáčky o 180st.? Ne. Je to jen o zvyku a zdatnosti jezdce. Samozřejmě byli i tací, co neměli odvahu, nebo čas zajet do terénu a tak si alespoň mohli ověřit chování kol na pevném a rovném podkladu. Všechny překvapila zejména rychlost velkých kol a poměrně slušné odvalování „širokého“ obutí (pláště Maxxis Aspen 29“).


Celou akci jsme plánovali zhruba do čtyř hodin, nakonec se protáhla o hodinku déle a být opravdu příznivější počasí, tak jsme u Anthroposu do večera.

Testování nás utvrdilo v tom, že lidé jsou rádi za vyzkoušení si produktu, který případně zvažují koupit a nejsou úplně rozhodnutí. Nebo si chtějí ověřit správnost volby. Nebo zjišťují, zda se ze strany výrobců nejedná jen o marketingové „tahy“. Nebo zkouší novinku v nabídce značky. A v neposlední řadě z prosté zvědavosti. Testování touto akcí ovšem nekončí, protože máme přímo na prodejně k tomuto účelu dva modely (Force 2.0 a Zaskar Carbon 29 Expert), které si případní zájemci mohou půjčit.

Závěrem bychom chtěli poděkovat firmě ASPIRE SPORTS s.r.o, jakožto výhradnímu dovozci značky GT, za zapůjčení uvedených kol. Dále firmě ACER INTERIER s.r.o za využití vozidla na přepravu testovaných modelů. ÚMČ Brno-střed, odbor životního prostředí, za bezproblémové schválení záboru prostranství. A ještě jednou KAVÁRNĚ V MUZEU ANTHROPOS za výpomoc se stolkem…


Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. Eviduje-li poplatník v daném pokladním místě tržby v běžném režimu.

Pečujeme o weby