Stěhovat, nakládat, vykládat vystavované zboží. Montovat, demontovat zázemí stánku, včetně výstavních pódií a stojanů. Řízení dodávky v jejíž korbě se vše skrývalo (a zůstalo celé, což mě vzhledem k stavu dálnic a silnic potěšilo). Servisování vystavovaných kol se omezovalo na drobné úpravy z důvodu nakládky, vykládky, případně předělání plášťů, kotoučů (vše bylo nutno dělat se zvýšenou opatrností; přeci jen se jednalo o nová, nepoužitá kola). Hlídát vystavené zboží v průběhu výstavy (samozřejmost pro nás všechny, nic lehkého, zvlášť u textilu a v ČR). Mluvit o vystavovaném zboží – odpovídat a vysvětlovat na co, jak, proč, kde, komu, kolik, z čeho, za kolik (nejčastější dotaz).

     Dělat toto vše pro kluky ze společnosti Sport Import bylo fajn a snad jsem jim byl dostatečnou pomocí. Mimo jiné i bydlení na Smíchově bylo fajn. A moje chrápání? To bylo způsobeno jistojistě únavou.

     Letošní For Bikes jsem poprvé nevnímal jako obchodník. Od uzavření kamenného obchodu beru novinky na cyklotrhu pohledem servisáka a milovníka jízdy na jízdním kole. Téměř nezaujatě jsem po očku sledoval kluky ze Sport Import, jak zasvěceně a trpělivě vysvětlují co, jak, proč, kde, komu, kolik, z čeho, za kolik. Náš kamarád/obchodník, pražák tělem, mluvou, i duší Filip Ptáčník, není tak výřečný, ale kariéra silničního závoďáka ho naučila být na správném místě a ve správný čas. Zájem o něj (nebo o značky Sport Importu?) byl překvapivý. Proto mu přeji aby v servisu nestíhal a na prodejně aby mu stála fronta až na řeporyjské náměstí.

     Koho by zajímalo, co převratného se na veletrhu objevilo, toho zklamu. Ostatní haly a exponáty jsem prolítnul jen zběžně a to hlavně při shánění náhradní silniční duše s 60 mm výměnným ventilkem. Bohužel se ukázalo, že většina vystavovatelů je zanícena elektrosegmentem a silnice je málo in a málo byznys. Ale nebojte se, Vy ojebávky vlastního těla, v nabídce většiny velkých značek e-road bike naleznete! Pohodlnosti tedy bude v „cyklistice“ učiněno zadost.

     Abych úplně nemlžil s tím obchodníkem/servisákem, tak krátký náhled alespoň na produkty Sport Improtu poskytnu (když už je víceméně nabízím na BS Bike eshopu):

Co Isaac (Newton je již dávno mrtev, ale nizozemská značka je více než živá)? Cyklokroska Torus – povedla se. Karbonový rám s geometrií do univerzálna, do dnes moderních gravel biků. Od základu překopaný model Meson – nejsem příznivec disc brzd u silniček, ale tato kosmická loď (přirovnání jedním z návštěvníků), futuristický design (přirovnání druhým návštěvníkem), čistota rámu (další poznatek zájemců) a celková kompaktnost kola, zapříčiněná úplnou integrací kabeláže řazení i hadic brzd, se mi po třech dnech ozařování, začala líbit. Vitron Disc Limited Red – Isaac zaexperimentoval a namísto klasické kombinace barev černá/bílá, nalil na rám chytlavou červenou (Toruse a Mesona zase nalákli olivově šedým metalem). Proton Hybrid Disc – no prosím! Nizozemci jdou s trhem a dobou. Ostatní značky v nabídce Sport Import zaznamenali také určité úpravy. FFWD – více disc verzí, změna designu nápisu, snížení cena + přetrvávající super kvalita. Selle San Marco – zvyšování komfortu u závodních sedel. ALÉ – stále výborná kvalita, neotřelý design. 4iiii – novinka v nabídce, cenově a zejména zpracováním zajímavé wattmetry, umístěné v klikách (údajně je vozí i Štyby a Sagan). Protec – tak toto je úplná novinka, karbonové italské bikové rámy, které jsem měl tu čest hodně moc zblízka osahat a zneuctit.

     Letošní výstavu jsem si užil možná nejvíc, i přes páteční nepřítomnost vody v areálu, malogramážního jídla (vyjma nudlí se zeleninou – ta byla super) a desatero v kelímku (jedenáctka byla dobrá leda na splachování WC, což se v pátek hodilo). Pražáci se snaží........uvidíme co na podzim (?).