Náš názor na kola s elektrickou dopomocí šlapání jste si mohli přečíst v článku https://www.bs-bike.eu/17-elektrokola, jenž byl napsán spíše jako nezávislý pohled na fenomén doby. Protože patříme mezi zastánce použití elektrokola zejména jako dopravního prostředku, přibližme si výhody jeho provozu v městské dopravě. A protože obchod BS Bike sídlí v Brně, tak nám moravská metropole poslouží jako kulisa.

Dnes a denně jsme cestou do a z práce, školy, úřadů, obchodů svědky, nebo účastníky kolon vozidel, přecpaných tramvají, autobusů, trolejbusů. Naštěstí ale také svědky zvyšujícího se počtu lidí využívajících k dopravě jízdního kola.

Výhoda?

Zdravější, ekologičtější, převážně i rychlejší (na kratší vzdálenosti určitě).

Nevýhoda?

Člověk se zpotí. Kdo má možnost očisty v zaměstnání, neměl by navíc opomenout dobu k tomu strávenou, včetně cesty. Kdo nemá na pracovišti takovou vymoženost, jakou je sprcha, tomu nezbývá než se mačkat v MHD, případně poklepávat na volant v koloně. Anebo pracovat venku.

A co tak vyzkoušet alternativní způsob „hromadné“ dopravy - elektrokolo? 

Přesněji, městské elektrokolo, vybavené blatníky, odrazkami, případně osvětlením, nosiči, hladkými plášti (dostatečně širokými na kvalitní brněnské silnice), převody, které zvládnou i naše kopcovité město - http://www.apache-elektrokola.cz/13-mestska. Rámy jsou převážně s tzv. nízkým nástupem, a to nejen pro osoby s handicapem, ale i pro pohodlnější nastupování, vystupování.

Výhody městského elektrokola?

O poznání menší spotřeba energie než v případě aut nebo motorek, tím je šetrnější k životnímu prostředí (to se v Brně hodí). Menší náklady na celkový provoz (uvádí se, že spotřeba energie na 1 km je cca 0,06,- Kč). Legislativně jsou elektrokola považována za jízdní kola, proto není nutná jejich registrace, nepotřebujete žádné průkazy o technické způsobilosti k provozu. K jízdě není nutné užít přilbu (ale mějte ji! na hlavě!). Jezdit lze i tam, kde motorová vozidla nemohou. Pro nenechavce a lapky je váhově těžší a složitěji vybavené elektrokolo méně „přitažlivé“ (navíc můžete pořídit i masivní ochranu). A ……… nezpotíte se (tedy minimálně ne, jako na klasickém jízdním kole)!

Věřme, že se nám tento alternativní způsob dopravy rozšíří po městech co nejvíce. Věřme, že k tomuto budou nakloněni i radní, zastupitelé a všechny kompetentní osoby, rozhodující o stavu provozu ve městech.