Jsou na jízdním kole nutné brzdy? Tuto otázku si položí snad jen dráhaři a nadšenci z komunity vyznávající ne zrovna zákonně vybavená kola, tzv. festky. Jízda na kole postrádajícím brzdy je pravda adrenalinovější, ale poměrně dost nebezpečná. Fixie ridery ponechme dočasně stranou a přibližme si jaký a na čem se používá mechanizmus rozhodující o bezpečnosti a plynulosti naší jízdy.

Nejrozšířenější jsou tři mechanismy brzd.

Protišlapná brzda (neboli torpédo), pro někoho zastaralá, ale v dětském segmentu menších kol, cestovních a městských kolech stále hojně využívaná. Dále se montují tzv. ráfkové brzdy, kde jsou brzdové špalíky na raménkách brzdy přitlačovány brzdovou pákou na stěny ráfku. Jejich využití má široký záběr od dětských kol, přes krosová, cestovní, fitness, až po silniční speciály. Pouze u horských kol se jedná o vzácné výjimky výskytu. Zde jsou ráfkové brzdy na ústupu. Vytlačuje je třetí, nejmladší a nejagresivněji se rozšiřující mechanizmus brzd, a tím jsou kotoučové brzdy. Jednoznačnou převahu z horských kol se snaží výrobci jízdních kol přesouvat i na další druhy kol. Úspěšně se usazují na cyklokrosových speciálech, krosových / trekových kolech, větších dětských kolech a dokonce i na silničních kolech. Brzdy, jejichž poznávacím znamením je ocelový (kompozitový) kotouč připevněný na náboji kola, jsou fenoménem doby, stejně jako například elektrokola. Jízdu na horském kole si bez nich už snad ani nedovedeme představit. Oproti prvopočátkům kotoučových brzd dnes převládají plusy pro jejich použití. Jen bychom upřesnili, zmiňujeme zde hydraulické kotoučové brzdy. Staráme-li se o jejich provoz tak, jak je doporučeno výrobci a mechaniky servisů, nezradí svého pána/ní za žádných klimatických podmínek. Zavzdušnění celého systému v době vyrovnávacích nádržek je minimální. K přetržení, poničení hadiček a třmenů dojde možná po střetu s náklaďákem, nebo kladivem. I cenově a váhově došlo k výraznému snížení, takže si je mohou pořídit i méně movití, případně méně zapálení cyklisté.

Na sériová kola výrobci montují vždy brzdy, které jsou nejvhodnější na ten daný model.

V konečném součtu vás takováto brzda přijde na méně peněz, než při stavbě na zakázku, nebo individuálním sestavování si jízdního kola např. doma. Pro cyklo kutily upozornění (zejména při předělávce ráfkových brzd na kotoučové). Důkladně si zjistěte, zda rám, či vidlice jsou na tento „zákrok“ připraveny. Předpokládané náklady se mohou v opačném případě zněkolikanásobit. Stejně jako snaha přidat u malého (12“, 16“) dětského kola ještě jednu (zadní) ráfkovou brzdu. Konzultace s odborným servisem je zde na místě. Brzdy na jízdním kole jsou nutnost, dokonce zákonem nařízená a správně seřízené vás mohou leckdy zachránit před vážným problémem.

Už jste vyzkoušeli webový portál www.cyklisti.czNajdete zde kvalitní a prověřené informace ze světa cyklistiky.