Zákazník preferující nákup na internetu, využívá hned několika jeho výhod. Možnosti porovnávání cen, druhu zboží a dalších atributů z pohodlí domova. Také se může spoléhat na poměrně slušnou, zákonem danou ochranu spotřebitele a v neposlední řadě na anonymitu. Ovšem i tento způsob obchodu má svá úskalí, které si spotřebitel ne vždy uvědomí.

Pohodlným výběrem, objednáním, převzetím a následným zaplacením jízdního kola nám nastává jedna zásadní povinnost. Povinnost pro někoho příjemná, pro jiného starost a peníze navíc. Převážná většina e-shopů, obchodujících s jízdními koly, zašle toto zboží zabalené v přepravním obalu (krabici) tak, jak jej bylo dodáno výrobcem, případně dovozcem. Tzn. v nesloženém, neseřízeném, blíže nezkontrolovaném stavu. V tomto případě nezbývá zákazníkovi nic než se spolehnout při skládání kola do finální podoby na vlastní um, na kamaráda, nebo odborný servis.

Náš obchod zasílá zákazníkovi jízdní kolo také zabalené v krabici. Ovšem zásadní rozdíl je ve stavu použitelnosti zboží.

Po řádném převzetí balíku od přepravce, jízdní kolo vyjmeme opatrně z krabice (brzděte svoji nedočkavost, mohla by se Vám nevyplatit).

Po vyjmutí zjistíme, že přední kolo a řídítka s představcem jsou zvlášť přidělána páskami k rámu, a to vše je izolováno ochrannými prostředky (pěnové obaly, balící igelity, kartónový papír). Stahovací pásky opatrně odstříháme, řídítka nasadíme na krk vidlice, z níž nejprve demontujeme podložku se šroubem. Ta slouží k zajištění představce s řídítky (jsou k představci přimontována, nejsou zvlášť) k vidlici. Přistoupíme k nasazení předního kola, které je navíc skrze dráty nasazeno na levé klice. Důvodem je snaha o absolutní využití stísněného prostoru přepravní krabice. Je dobré na toto myslet a nesnažit se kolo násilím oddělovat od rámu. Nepropadejte také panice, až zjistíte, že chybí „rychloupínák“ (upínací osa) předního kola. Ten se určitě nachází v přiložené krabici, kde jsou mimo jiné i pedály, návody, záruční list a fakturační doklady o koupi. Přední kolo tedy nasadíme do vidlice a zajistíme upínákem. Nyní přistupte k narovnání představce tak, aby byl v podélné ose s rámem kola (je to hodně o „oku“). Občas z důvodu přepravy demontujeme sedlo, které se bude nacházet řádně zabaleno někde v prostoru krabice. Nasazení sedla do sedlové trubky není nic těžkého. Nastavení posedu, výšky vysunutí sedla, jeho předozadní poloha, sklon, to už je věc každého individuálně. V případě horského kola s ráfkovými brzdami (V-braky), je nutno vyzkoušet po nasazení předního kola stejný chod ramínek. Jestliže jedno ramínko s brzdovou gumičkou je blíže ráfku, pak šroubek na nastavení předpětí pružiny brzdy dotáhněte. A naopak, je-li ramínko dále od stěny ráfku, šroubek povolte.

A to je asi tak vše!

Od nás je řazení a brzdy seřízené, kola vycentrovaná, nahuštěné pneumatiky, páčky řazení a brzd nastaveny do optimální polohy, všechny šroubky komponentů a dílů dotaženy, jízdní kolo na závěr vizuálně zkontrolováno.

Jízdní kola od BS BIKE, na nás se můžete spolehnout.